Sprey izolasyon Radye Temel Yalıtımı

Sprey izolasyon radye temel yalıtımı sürme su yalıtımı veya farklı su izolasyon malzemeleri ilede yapılmaktadır. Radye temel su izolasyon nasıl yapılması gereken uygulama teknikleri aşağıda sıralanmıştır.

Yüzey Hazırlığı: Beton yüzeyler toz,kir,yağ ve oynak parçacıklardan temizlenmeli, yüzey çatlaklarının, bozuk yüzeylerin tamiri yapılması. Gergi demir boşluklarının kapatılması.

PAH YAPILMASI: Keskin köşe ve dönüşlerin yuvarlatılması ve pah yapılması
gerekir.

SU YALITIMI: İki bileşenli Bitüm esaslı Lankobitüm 2K 228, tek bileşenli bitüm esaslı Lankobitüm 1K 228 Poliüretan
esaslı K10 Polyurethane Plus veya Damplex KORUMA TEDBİRLERİ: *Radye temel altı izolasyonu sonrası koruyucu keçe ve koruma şapın yapılması.

Sprey izolasyon radye temel yalıtımı uygulama önerisi. Perde izolasyonu sonrası dolgudan önce, Alman firimaları tarafından geliştiren sürme bazlı izolasyonlar hızlı küllenmesi sonucu az da olsa 2 yıl izolasyon ihtiyazcı gidermektedir.
Cimanto bazlı sürme izolasyon, esnek yapısıyla dere agızları veya catı zeminlerin de VB. yerlerde yapılmaktadır.

Çimento esaslı, negatif ilede yapılmaktadır. Pozitif su basıncına dayanıklı, çimento esaslı yüzeyler kapiler boşluklarına transfer olabilen, tek komponentli, kristalize su yalıtım harcıdır.

KULLANIM ALANLARI Tüm yapıların iç ve dış mekanlarında özellikle temel ve bodrum duvarları, su depoları, ve yüzme
havuzlarında yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

AVANTAJLARI Negatif ve pozitif su basıncına dayanım. Çimentolu yüzeylerin kapiler boşluklarına transfer olma özelliği. Kolay ve rahat uygulama.

YÜZEYİN HAZIRLANMASI Uygulama yapılacak yüzey temiz, düzgün ve sağlam
olmalıdır. Toz, kireç boya kalıntıları, kalıp yağları vb. uygulama yapılacak zeminden tel fırça ile temizlenmelidir. -Yüzeydeki önemli bozukluk ve delikler, kristalize su yalıtım harcı uygulamasından min.

Mesela 24 saat önce kalın tamir harcı, hızlı uygulama veya sülfat dayanımı istenen durumlarda ise uygun tamir harcı ile onarılmalıdır. Brüt beton, çimento esaslı sıva gibi çok gözenekli yüzeyler temiz su ile ıslatılmalı ve yüzey nemli kalacak şekilde su tabakası yok olana kadar beklenmelidir.

HARCIN HAZIRLANMASI Her bir kat için 25 kg’lık kristalize Su Yalıtım Harcına 6,5-7 lt temiz su ilave edilerek düşük devirli bir mikser yardımı ile homojen bir kıvama gelinceye kadar yaklaşık 2-3 dk karıştırılmalıdır. Kristalize su yalıtım harcı fırça veya mala yardımıyla tüm yüzeye minimum 2 kat olarak uygulanmalıdır.

Her bir katın uygulaması bir öncekine dik olmalıdır. Katlar arasında en az 6 saat beklenmelidir. Takip eden kat uygulamasının, bir önceki katın uygulamasından 12 saat veya daha sonra gerçekleşmesi durumunda uygulama öncesinde yüzey tekrar nemlendirilir.

Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Ayşe Yılmaz
  Ayşe Yılmaz
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?