Teras izolasyon sprey

04.06.2020
283
350.00 TL 345.00 TL m2 si

Teras izolasyon sprey yalıtımı ısı ve su yalıtımı balkon zemini sprey izolasyonların, da sizlere kalıcı ve uzun ömürlü sprey su izolasyon sistemleri ile hizmet vermektedir. Kullandığımız izolasyon ürünlerimiz kaliteli ve sağlığa zarar vermeyen izolasyon ürünleridir.

Açık teraslar yaşam mahalli olarak kullanıldığı için teraslara uygulanan izolasyonun sağlık açısından tehlike arz etmeyen izolasyon ürünü olması gerekmektedir.

Kalitesiz izolasyon teras ta ve ya balkonda kullanılırsa güneş ışınlarının izolasyona vurması ile beraber izolasyonun tabakasında ki zehirli oksitler ve solvent gaz salımı yaparlar.

Bu durum sağlık açısından tehlikelidir bu yüzden teras ve balkon gibi yaşam mahalli alanlarında kullanılan izolasyon gıda sertifikalı sağlık kurallarına uygun kimyasal su izolasyonu tercih edilmelidir.

Ürünlerimiz solventsiz ve gıda sertifikalı ürünlerdir. İstenildiğin de bu belgeler müşteri ile paylaşılabilir. İzolasyon yapmaktan önce sağlık kriterlerine önem veren firmamız sağlığı tehdit eden ucuz kalitesiz izolasyonları bünyesinde barındırmamaktadır ve kullanmamaktadır.

Teraslarda bulunan fayanslar sprey izolasyon konusunda tek başlarına görev göremezler. Fayansların derz araları zaman geçtikçe yıpranırlar.

Sprey izolasyon ve teras izolasyon yalıtımı

Yıpranan derz aralarında ufak ufak çatlamalar ve delikler oluşur bu delik ve çatlamalar gözle görülmezler. Yağmur yağdığında derz aralarından su girer ve yavaş ca fayans altındaki şapı su ile doldurmaya başlar. Şap artık tamamen su ile dolduktan sonra gözle görülür damlamalar meydana gelmektedir ve terasınız artık su kaçırmaya başlar. Teras sprey izolasyonların da kullanılan pek çok izolasyon ürünü bulunmaktadır.

Sprey su izolasyon teras yalıtım malzeme bilgisi

Bu ürünler sürme izolasyon yani el ile sürülen izolasyonlardır. Diğer izolasyonlar ise sprey olarak atılan izolasyonlardır. Sürme izolasyonların ömürleri teras üzerine uygulandıysa en fazla 5 yıldır. Şap altında ve fayans altına uygulanan sürme izolasyonların ömrü ise 7 ile 10 yıl arasında değişmektedir. İzolasyon ürünlerinin ömürleri kullanılan izolasyonun kalitesine ve yapılan işçiliğe bağlıdır. Her zaman kaliteli ürün ile kaliteli işçilik olduğu zaman yapılan iş te kaliteli olmaktadır.

Bir diğer sprey izolasyon sistemi ise sprey olarak atılan izolasyon püskürtme sistemidir. Bu sistem el ile sürülen izolasyona kat ve kat oranla daha kalitedir. Neden sprey izolasyon ? izolasyon sprey olarak uygulandığında gözle görülmeyen çatlak ve deliklere nüfuz ederek deliklerin ve çatlakların kapanmasını sağlayarak daha sağlam izolasyon sistemi sağlar. Püskürtme olarak atılan izolasyonun ek yeri olmaz. Ek yeri olmayan izolasyonun su kaçıracak bir yeri yoktur.

blank

Teras izolasyon yalıtımı fayans üzerine veya balkonda bulunan zemin üzerine sprey şeklinde uygulanır.

izolasyon öncesi zemin hazırlığı çok önemlidir. Yapılan zemin hazırlığı son kat izolasyonun ömrünü belirler. Zemin hazırlığında son kat izolasyonun öncesinde uygulanan astarlama işlemi kesinlikle özen ve titizlikle yapılmalıdır. Zira zemin hazırlığı ve astarlama kötü yapılırsa yapılan son kat sprey izolasyonun ömrü de az olacaktır ve ya su kaçırmaya başlayacaktır.

Zemin hazırlığında yapılacak işlemler önce zemin de toz kalmayacak şeklinde zemin temizlik araçları ile temizlenmektedir. Daha sonra zemine uygun olan astarlama işlemi yapılmalıdır. Zemine uygun olan astar kesinlikle doğru tercih edilmelidir. Her zemine aynı astar uygulanmaz. Zeminlere göre astar uygulaması uzman bilir kişi tarafından seçilip uygulanmalıdır. Daha sonra zemin temizliği ve astarlama işlemi yapıldıktan sonra son kat izolasyonu yapılmaktadır.

Teras ve balkonlara uyguladığımız polyurea ömürlük izolasyon sağlar ve bir daha izolasyon konusunda sorununuz kalmayacaktır. Polyurea sprey izolasyon konusunda hızlı ve kalıcı çözüm sağlaması sebebiyle birçok endüstriyel alanda kullanılmaktadır. Özellikle otopark zeminlerinde kullanılan polyurea zemin korumu özelliği sayesinde araç yüklerine karşı direnç sağlayarak zemini darbelere ve yüke karşı korur.

Hem sprey su izolasyonu hem de zemin kaplamada kullanılan polyurea üzerinde daha iyi su yalıtım ürünü henüz çıkmamıştır. Polyurea nın bir diğer özelliği ise gıda sertifikasının olmasıdır. Polyurea su depolarına uygulanan gıda sertifikalı bir üründür. Su depolarına uygulandığında gıda sertifikası sebebiyle suyun tadını ve kokusunu değiştirmez.

Teras izolasyon uygulama bilgileri

Teras sprey izolasyonu ve balkon izolasyonların da kullanılan polyurea hızlı kuruma özelliği ile zemini hemen kullanılabilir hale getirmektedir. Hemen kullanılabilir hale gelen zemin üzerine ayak basılabilir. Bir çok farklı renklendirme seçenekleriyle terasınızı gözlere hitap edecek şekilde dekoratif görünüm kazandırabilirsiniz.

Mesela terasların ve balkonların fayansları zamanla eskir ve fayans derzlerinden derz aralarından su kaçırmaya başlar. Eski görünüm de olan fayansı hem su sprey izolasyon hem de fayansa dekoratif görünüm kazandırmak için polyurea su yalıtımı uygulatabilir siniz.

blank

Teras izolasyon yalıtımı kalıcı çözüm bizden. Sprey şekli ve ek yeri olmaması su yalıtımında %100 izolasyon sağlar.

Teras sprey izolasyonların da , sprey izolasyonun doğru yapılması gerekmektedir. En önemlisi izolasyonun yüksek esneklikte olması gerekmektedir. Yüksek esneklik özelliği olmayan sprey izolasyon zamanla bina sarsıntılarında meydana gelecek çatlamalar yüzünden izolasyon da esneme özelliği yoksa sprey izolasyon çatlayacaktır. Daha sonra çatlayan sprey izolasyon su kaçıracaktır. Böyle sorunları yaşamak istemiyorsanız polyurea su izolasyon ürünümüzü tercih edebilirsiniz.

Teras izolasyonların da ki bir diğer sorun ise ısı izolasyondur. Terasların şap altına uygulanan kalitesiz köpükler hem ısı sorununa hemde küflenme rutubetlenme gibi sorunlara sebep olmaktadır. Günümüz binaların sorunlarından olmaya başlayan teras ısı izolasyonu zamanında teras betonunun altına atılmayan köpük izolasyonun sebebiyle bu tür sorunlar gerçekleşmektedir.

Teraslarda ki ısı izolasyon sorunlarınızı kot farkını yükseltmeden kırmadan ve dökmeden ısı izolasyonunu kendi tekniklerimiz ile sağlıyoruz. Teras izolasyonunda önerdiğimiz polyurea su yalıtım sistemi diğer sürme izolasyon türlerine göre fiyatı biraz yüksektir. Diğer izolasyonlara göre pahalı olmasının sebebi polyurea’ nın uzun ömürlü olmasıdır.

Polyurea diğer izolasyonlara göre daha kalıcı , aşınmaz ve darbelere çatlamalara karşı esneme direnci daha yüksektir. Terasların izolasyon bakımları geldiğinde geçici izolasyonlar ile vakit kaybetmektense kalıcı ve uzun ömürlü olan teras polyurea izolasyonu tavsiye ediyoruz. Tavsiye ettiğimiz ürün kesinlikle su kaçırma gibi sorunları yaşatmaz.

blank

terasların hem ısı yalıtımı hem de su yalıtımı püskürtme su, ısı yalıtımla yapılması tercihlerin başındadır.

Eğer sprey izolasyonda su kaçırma sorunu olduğu zaman ücretsiz tamir ediyor ve tekrar garantisini verip teslim ediyoruz. Bu güne kadar polyurea izolasyonunda su kaçırma gibi sorunlar yaşamayan firmamız polyurea su yalıtım izolasyonunu tavsiye ediyor ve uyguluyoruz.

Aşağıda ki uygulama resimlerimiz de yapmış olduğumuz teras izolasyonlarını inceleyebilirsiniz. Sizlerin terasına en çok yakışan rengi seçip bizlerle irtibata geçip polyurea su izolasyonunu ömürlük olarak terasa ve ya balkonunuza uygulatabilir siniz .


Teras izolasyon ve balkon izolasyonunda el ile sürülen izolasyonlar fayans üzeri uygulamalarda başarılı değillerdir. Çünkü sürme izolasyonlar güneş ışınlarına ve mevsimsel aşınmalara karşı dirençli değillerdir. Yaz sıcakları ülkemizde 40 derecelik bir ısı ya çıkmaktadır.

Bu 40 derecelik ısı terasın fayansına geldiği zaman teras zemini 50 dereceden fazla bir ısıya maruz kalmaktadır. Sürme bazlı izolasyonlar 50 derece üzeri ısıya dayanıklı değillerdir. Bu yüzden sürme bazlı izolasyonlar teras ve balkon izolasyonunda kalıcı çözüm yerine geçici çözüm sağlarlar.

Bu geçici çözümler ise 6 ay gibi bir süredir. Kış günlerinde ise sürme izolasyonlar hiç dayanamazlar. Kar soğuğuna maruz kalan sürme izolasyon eksi derecelere karşı dirençsizdirler. Bu yüzden kar soğuklarında eksi dereceyi gören sürme izolasyonlar çatlamaya mahkum izolasyon gruplarıdır.

blank

Teras su izolasyon kaplaması polyurea malzemesi ile püskürtme şeklinde uygulanır.

Teras sprey izolasyonunda bir diğer önemli faktör ise ısı izolasyonunun sağlanmasıdır. Günümüzde yeni yapılan binaların başlıca sorunlarından birisi duvarlarda ses izolasyonunun olmaması ve teras sprey ısı izolasyonu doğru şekilde yapılmamasıdır. Teras henüz inşaat aşamasındayken şap altına konulan strafor köpükler umulduğu gibi ısı izolasyonu sağlamamaktadır.

Teraslara konulan kaba şeklinde olan strafor köpük sadece sprey teras ses izolasyonu sağlar ısı izolasyonu sağlar. Bina inşa edenlerin yanıldığı konu strafor köpükler ne kadar kalın olursalar olsunlar straforun içerisindeki köpük taneleri hafif ve aralıklı ise bu tarz ürünler ısı değil ses izolasyonu sağlar.

Derz aralarının zamanla eskimesi ve ya terasların yıkanması, kar , yağmur gibi etkenler yüzünden terasların derz araları zamanla aşınmakta ve ya çatlamaktadır. Derzleri yenilemek kalıcı çözüm sağlamaz. Teras sprey izolasyonunda dekoratif ve kalıcı su izolasyonu sağlamak için bizleri tercih edebilirsiniz.

Neler yapıyoruz teras izolasyonunda?

Teras izolasyon yalıtımı malzemesi olan polyurea sprey su izolasyonu sağlayarak terasa hem dekoratif görünüm kazandırıyoruz hem de su izolasyonu sağlıyoruz. Bunları yaparken tabi ki sözleşme kapsamında yapıyoruz ve ileride izolasyonda sorun oluşması ihtimaliyle ücretsiz tamiratını yapıyoruz. Polyurea su izolasyonu ile yapılan teraslar kalıcı ve dekoratif olur. Sürme izolasyonlar günümüzde artık sprey su izolasyonu sağlamakta yetersiz kalıyor. Polyurea sprey izolasyon yeni teknolojik su izolasyon uygulamasıdır.

Teraslarda, ısı yalıtımı su yalıtım örtüsünün üzerinde yer alır. Bu sebeple kullanılacak olan ısı yalıtım malzemesi dış iklim koşullarına yani sıcak, soğuk, yağmur vb. durumlara maruz kalır. Ters teras çatılarda, ısı yalıtım malzemesinin, temel ısı özelliklerinden başka bu detaya uygun olarak; donma çözülme dayanımı, basma dayanımı, uzun süreli su emme değerleri aranır.

Teraslarda yoğunluğu en az 30kg/m3 olan, %100 deformasyonda basma mukavemeti 300kpaolan, iki yüzü zırhlı ,kenarları binili ve difüzyonla su emmesi %3’den daha az olan ekstrede poliüretan köpük (xps) levhalar kullanılır

Teraslarda biriken yağmur suyunun drenajı için betonarme üstüne  en az %2 eğim sağlayacak şekilde eğim betonu dökülür. Elde edilen düzgün yüzey üzerine tekniğine göre su yalıtım örtüsü uygulanır. Isı yalıtım malzemesi, su yalıtım örtüsü üstüne yapıştırılmadan, şaşırtmalı ve serbest olarak, ek yerlerinde derz oluşmayacak şekilde yerleştirilir.

Isı yalıtım malzemesi üzerine, üstteki katmanlardan girecek olan ve istenmeyen  maddelerin yalıtım levhalarının derzlerine girmesine izin vermeyen filtre katmanı serilir. Filtre katmanı olarak buhar geçişine  direnç oluşturmayan, en az 150 gr/m2’lik polipropilen veya polyester keçeler ve bu işlevler için özel bir şekilde imal edilmiş mamuller kullanılır.

Filtre katmanının üzerine ağırlık oluşturacak ısı yalıtım malzemesinin uçmasını veya yüzmesini engelleyen, güneş ışınlarını yansıtan açık renkli, yıkanmış ve elenmiş gereken kalınlıkta dere çakılı serilerek üzerinde yürünmeyen teras detayı tamamlanır.

Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Ayşe Yılmaz
  Ayşe Yılmaz
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?